Yapay Zeka Havacılık Sektörünü Biterecek Mi?

  • Konbuyu başlatan Aviation-747
  • Başlangıç tarihi
A

Aviation-747

HavaPersonel.Com
Katılım
1 Ağu 2023
Mesajlar
305
Tepkime puanı
65
Özellikle yer hizmetlerinde gerek yolcu hizmetleri, harekat hizmetleri veya ramp hizmetleri alanında yapılan işlerin görece basit olması ve yapay zekanın çok rahatlıkla bu işleri yapabilecek kapasitede olması sizce yapay zekanın bu alanda çalışan insanların yerini almasını sağlar mı?
 
Vikus

Vikus

HavaPersonel.Com
Katılım
2 Ağu 2023
Mesajlar
25
Tepkime puanı
11
Sağlık,yemek,hammallık sektöründe asla bitmez geri kalan sektörler yavaş yavaş biter şuan bile self check-in varken bu sektörün de biticegi kanaatindeyim biletlerde zaten online alınabiliyor bilet satışa da ihtiyaç yok iç mimarlık alanında bile en ufak tefek detaylı bir evi robot kendi dizayn edebiliyor :)
 
A

aviationworker

HavaPersonel.Com
Katılım
2 Ağu 2023
Mesajlar
14
Tepkime puanı
3
Yapay zeka bir çok şeyi bitirecek gibi gözüküyor. Sadece havacılık sektörü değil. Artık bir bilgiye ihtiyaç kalmıyor. Sadece becerikli olmak gerekecek gelecek zamanda.

Artık video bile üretebilen bir yapay zeka bir ameliyatın nasıl gerçekleşmesi gerektiğini size videoda adım adım gösterebilir veya entegre olduğu sistem ile direkt sizi ameliyat edebilir. Herhangi bir doktordan daha fazla bilgili olacağı kesin tecrübe ise bunu da algoritma ile çözeceklerdir.
 

Konuyu okuyanlar;

Üst