Ucuza Uçak Bileti Bulmanın Yolu Açıldı! 3 Adımda Biletinize Dünyalar Ödemeyin Ucuza Uçun!

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi

Türkiye’de artan ulaşım masrafları sonrasında uçak bilet fiyatları da tavan olarak 2000 TL sınırına kadar yükseltilmişti. Son alınan karar doğrultusunda yurt içi uçak bilet tarifelerinde tavan olarak da bu ücretler duyurulurken vatandaşlar da ucuza uçak bileti nasıl alabileceklerini ve bu yöntemlerden de nasıl faydalanabileceklerini araştırıyor.

IMG 20230915 WA0002


Ucuza uçak bileti bulmanın da birden fazla yolu bulunmaktadır. En klasik yöntemler arasında ise uçuş yapacağınız şehir için size uygun olarak uçak firmasını seçin.

Havayolu Firmalarına Üye Olun!​


Yaşantınız dolayısıyla genel olarak uçuşları tercih ediyor ve sık sık uçuş yapıyorsanız havayolu firmalarına üye olmanız önerilir. Havayolu firmalarınızda oluşturacağınız üyelikler ile sürekli olarak mil toplayabilir sonrasında ise sizlere özel indirimler ve kampanyalardan da faydalanma şansına erişebilirsiniz.

Yurt Dışında Satılan Uçak Biletlerini Aratın​


Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ucuza uçmanın yöntemlerinden en bilindiği yurt dışında hizmet veren uçak bilet satış platformlarından satın alım yapmaktır.

Jetcost.es gibi siteler üzerinden uçuş yapacağınız bölgeleri seçerek tek yön veya gidiş dönüş olarak seçim yaparak dolar ve euro kuru üzerinden ödemenizi tamamlayın.

Ülke genelinde hava yolu firmalarının TL cinsinden belirlediği fiyatlardan daha uygun rakamlara uçma şansına erişebilirsiniz. Yurt dışında ki havayolu firmaları veyahut internet sayfaları üzerinde biletler sabit euro ve dolar kuru üzerinden satışa sunulurken fiyatlarda Türkiye fiyatları ile uçuştan uçuşa göre en az 100 TL ila en fazla 2000 TL arasında farklılık gösterebiliyor.

Uçuşa Saatler Kala Biletinizi Alın!​


Ucuza uçuş yapabilmek için bilinmeyen bir diğer en büyük yöntem ise şüphesiz uçuşa saatler kala bilet almak olacaktır. Havayolu firmaları uçak seferlerinin tamamen dolmasını isterken bu süreçte uçuşa saatler kala da geri kalan biletlerini indirimli olarak satışa sunar.

Uçak biletini geç almak da ucuza uçuş yapmanın en önemli yöntemlerinden biri olarak da bilinmektedir. Sizlerde bu yöntemleri deneyerek ucuza uçmanın keyfini doya sıya yaşayabilirsiniz.
 

Konuyu okuyanlar;

Benzer konular

Üst