THY ve İştiraklerine Ocak Ayında Kâr Payı Olarak Ne Kadar Para Yatırılacak ?

Sayın Ahmet Bolat bugün Türk Havayolları Teknik firmasında yaptığı konuşmada orada bulunan çalışanlara "Söz verdiğimiz gibi bu sene de kâr payını dağıtacağız. %15 lik kâr payının bir kısmını sizlere çift maaş olarak zaten dağıtmıştık kalanı da Ocak ayında dağıtacağız." dedi. 8 Ocak 2024 tarihinde THY ve iştirak çalışanlarına 2 maaş ikramiye yapılacak. Kabin ve kokpit ekibine 3 maaş ödeme yapılacak.

Images 22

Çok soru geliyor kalan kısım ne kadar bir tutara denk gelir diye ancak bunu bilmek mümkün değil. Sadece konu hakkında tahmin yürütülebilir onlar da aşağıdakiler dışında olamaz.

İki seçenek var;

1- Dağıtılan %15 lik kâr payı herkese eşit bir şekilde dağıtılmıyor. Firmalar arası değişiyor olabilir. Çünkü çift maaş olarak dağıtılan %9 luk kısım her personele çalıştığı firma ve pozisyona göre farklı tutarlarda yattı.

2- Kâr payı herkese eşit dağıtılacak ve personeller %15 lik kısımdan bugüne kadar aldıkları kâr payları düşülerek kalan tutar hesaplarına yatırılacak. Bu seçenek gerçekleşirse en düşük maaşı hangi iştirak çalışanları alıyorlar ise Ocak ayında en yüksek kâr payı ödemesini onlar alacak.

Ben önemli olanın müjde almak olduğunu düşünüyorum. Türk Havayolları rekorlar kırmaya devam ediyor, operasyon ufak tefek aksaklıklar olsa da sıkıntılar bir şekilde çözülerek büyük sorunlar yaşanmadan sürdürülüyor. Rekor kârlılık eden bir firmaya yakışan, çekilen sıkıntıların karşılığında personele "oh be" dedirtecek bir kâr payı dağıtılacağını düşünüyorum.

Bunlara ek olarak bu sene şu firma şu kadar ikramiye dağıttı, bu firma bu kadar maaş dağıttı şeklinde çok haber gördük. Her sene verdiği ikramiyeler ve yaptığı ödemeler ile adından en çok söz ettiren Türk Havayolları bu sene listenin gerilerine düşmüştü ve yerini başka firmalar verdikleri büyük ikramiyeler ile almışlardı. Ocak ayında dağıtılacak kâr payının tüm bu haberleri unutturacak düzeyde Türk Havayollarını yine dillere ve listenin başına getirebilecek düzeyde büyük olabilmesi de mümkün...
 
Son düzenleme:
B

Bir Ramp Krallığı

Şuan sezonluk arkadaşlarımla tek bir sorumuz var, 6 Ekimde işten ayrılıyoruz mecburen ve bu kar payı bize vurmuyor sanırım.
 
P

Personel

Erken verilse daha iyi olurdu okullar açılıyor çocukların olan personellere de iyi olurdu ocak ayı uzun bi zaman bu ay verilse herkesin yüzü daha çok gülerdi diye düşünüyorum
 
A

Ali cabbar

Kâr payinin eylul-ekim ayi arasinda verilmesi cok daha mantikli olurdu. Colugu cocugu okula baslayan aileler icin mukemmel olurdu. Ocak ayina kadar para zaten enflasyona ugrayip eriyip gidiyor ahmet bolatin erkene cekmesi lazim zaten verecekler tutar %6 bu da ortalama bir maas yapiyor. Verdikleri %9 da 2 maas aldik çünkü.
 
M

Muhammet

Kâr payinin eylul-ekim ayi arasinda verilmesi cok daha mantikli olurdu. Colugu cocugu okula baslayan aileler icin mukemmel olurdu. Ocak ayina kadar para zaten enflasyona ugrayip eriyip gidiyor ahmet bolatin erkene cekmesi lazim zaten verecekler tutar %6 bu da ortalama bir maas yapiyor. Verdikleri %9 da 2 maas aldik çünkü.
Nekadar da haklısın kardeşim keşke Eylül Ekim gibi verseydi en azından bi yaramiza merhem olurdu acaba diyorum ki linkedinden Ahmet bolata sesimizi duyursak öne cekmezmi ki
 
T

Tgs

Linkedln hesabından Başkan Ahmet bolata yazın sesimizi duysun en azından öne çekilebilir Eylül de olabilir..
 
3

3 cocuk babası

Maas 14750 ev kirası 15 bin . Ek iş yapıyorum karıma ve 3 çoçuğuma bakmak için . Allah affetsin kötü şeyler yapıyorum para kazanmak için ... bizi bu duruma düşüren büyüklerimiz utansın bakalım allah onları affedecekmi merak ediyorum...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Konuyu okuyanlar;

Üst