Thy Kabin Memuru Online Sınav 2024

• Konbuyu başlatan Skylover
  • Başlangıç tarihi
I

iremtom

HavaPersonel.Com
teşekkürler

imuluer

imuluer

HavaPersonel.Com
Şimdi sınavdan çıktım. Yarısından eminim. Bana biraz zor geldi. 8 tane listening 4 tanede paragraf vardı. Zaten geçmiş 3 senemde antidepresan geçmişim de var. Hiç kullanmadım üstüne üstlük. 😇. Herkes için hayırlısı olsun
Boyle aliyorlar mi ki antidepresan yasak degil mi ?

A

Abdurrahman

HavaPersonel.Com
Online ingilizce testinden olumlu mail alirsaniz sisteme belgelerinizi yüklemenizi isteyecekler ardindan istanbuldaki mülakat yerinde önce boy/kilo ölçümü hemen ardindan ingilizce mülakat ve burdan da geçerseniz kurul mulakatina gireceksiniz. Boy/kilo, ingilizce ve kurul hemen ardarda oluyor zaten.
Kurul tam olarak ne oluyor bilginiz var mı ?

A

Abdurrahman

HavaPersonel.Com
Online ingilizce testinden olumlu mail alirsaniz sisteme belgelerinizi yüklemenizi isteyecekler ardindan istanbuldaki mülakat yerinde önce boy/kilo ölçümü hemen ardindan ingilizce mülakat ve burdan da geçerseniz kurul mulakatina gireceksiniz. Boy/kilo, ingilizce ve kurul hemen ardarda oluyor

M

mehmetkankilinc

HavaPersonel.Com
Gözetmenlerin olduğu test ne sınavı oluyor ?
büyük bir sınıfta, yine bilgisayar başında bireysel olarak benzer bir sınava girilecek diye düşünüyorum, çünkü daha önceki süreçte de böyle oldu diye biliyorum. Yanılıyor olabilirim elbette çünkü süreci değiştirmiş bile olabilirler.

M

mehmetkankilinc

HavaPersonel.Com
Dyned sınavı kalktı ama online sınav ve speaking yapılıyor artık
Yani speking ve boy kilo ölçüm sürecine girebilmek için sadece bu yaptığımız online sınavdan geçmek yeterli olacak mı?

A

Alona

HavaPersonel.Com
Sınav genel itibari ile zordu. Birbirine çok yakın şıklar vardı dolayısıyla seçmekte zorlandım. Herkese başarılar.

A

adayhostes

HavaPersonel.Com
Merhabalar. Genel bir bilgilendirme yapayım. Ben deprem alımı, geçen seneki mayıs alımı ve bu sınav olmak üzere üç kez THY cabin crew sınavlarına girdim. Son alımda ise kurul mülakatında elendim. Online sınavın zorluk derecesi hiç değişmedi üç sınavımda da kolay orta zor şeklinde dağılmış sorular vardı. Listening için farklı aksanlarda konuşan kişiler kullanılıyor ama anlaşılır. Bazıları hızlı bazıları yavaş konuşuyor. British aksanına hazırlıklı olun. Sınava ben de dün girdim. Çok kolay diyebileceğim ve aynı zamanda dikkatli olarak yanıt vermemi gerektiren sorular vardı. Zor denilemez ama dikkatle yanıtlanması gereken sorular da içermekte. İngilizce seviyem B1+. Bence bu sınav öyle derece ölçen değil kelime ve anlama gücünü ortaya koymamızı isteyen bir sınav. Sınav sonucu açıklandıktan sonra (olumlu ya da olumsuz maili geliyor) mülakat tarihinizi belirten bir mail geliyor. Ardından mülakat günü yüz yüze ingilizce mülakatına giriyosunuz. Odada bir ya da iki hoca var sohbet minvalinde 5 dk sürüyor. Çıkıyorsunuz. Olumlu ise boy kilo dövme yara izi kontrolü. Ondan da geçerseniz kurul odasında bekleyen kurul mülakatı. Geçen seneki düzen bu şekildeydi.

E

emrethy

HavaPersonel.Com
Merhabalar. Genel bir bilgilendirme yapayım. Ben deprem alımı, geçen seneki mayıs alımı ve bu sınav olmak üzere üç kez THY cabin crew sınavlarına girdim. Son alımda ise kurul mülakatında elendim. Online sınavın zorluk derecesi hiç değişmedi üç sınavımda da kolay orta zor şeklinde dağılmış sorular vardı. Listening için farklı aksanlarda konuşan kişiler kullanılıyor ama anlaşılır. Bazıları hızlı bazıları yavaş konuşuyor. British aksanına hazırlıklı olun. Sınava ben de dün girdim. Çok kolay diyebileceğim ve aynı zamanda dikkatli olarak yanıt vermemi gerektiren sorular vardı. Zor denilemez ama dikkatle yanıtlanması gereken sorular da içermekte. İngilizce seviyem B1+. Bence bu sınav öyle derece ölçen değil kelime ve anlama gücünü ortaya koymamızı isteyen bir sınav. Sınav sonucu açıklandıktan sonra (olumlu ya da olumsuz maili geliyor) mülakat tarihinizi belirten bir mail geliyor. Ardından mülakat günü yüz yüze ingilizce mülakatına giriyosunuz. Odada bir ya da iki hoca var sohbet minvalinde 5 dk sürüyor. Çıkıyorsunuz. Olumlu ise boy kilo dövme yara izi kontrolü. Ondan da geçerseniz kurul odasında bekleyen kurul mülakatı. Geçen seneki düzen bu şekildeydi.
Ya hocam bu kelime bilgisni bir açar mısınız. B2 seviyesinde neredeyse tüm kelimelere hakim gibiyim ancak giren arkadaşlar zor olduğunu ifade ediyor. 1-2 saate gireceğim ben de sınava ancak gerildim yani.

K

keremm

HavaPersonel.Com
Ben yurtdışında yaşıyorum. Sınava dün girdim. Mülakatlara online katılabilir miyim? Bilginiz var mo

A

adayhostes

HavaPersonel.Com
Ya hocam bu kelime bilgisni bir açar mısınız. B2 seviyesinde neredeyse tüm kelimelere hakim gibiyim ancak giren arkadaşlar zor olduğunu ifade ediyor. 1-2 saate gireceğim ben de sınava ancak gerildim yani.
soruları hatırlamıyorum tabii ama örneğin huge enormous gibi eş anlamlarını bilmek gerek, hangisi sıfat hangisi zarf ayırt etmek gerek. Ciddi bir zorluğu yok b2 iseniz sınavdan güle oynaya çıkarsınız huzurlu olun

A

adayhostes

HavaPersonel.Com
Ben yurtdışında yaşıyorum. Sınava dün girdim. Mülakatlara online katılabilir miyim? Bilginiz var mo
Hayır böyle bir şansınız yok, mülakat tarihi ve saatinizde florya’daki eğitim merkezinde olmanız gerekmekte. Tabii ki şirket “ben online yürüteceğim” diye bir açıklama yapmazsa herkes aynı şekilde yüz yüze

orqok95

orqok95

HavaPersonel.Com
Sizin niye olumsuz sonuçlandı Mülakatınız kurul karşısında konuşamadınız mı heyecandan ?

A

adayhostes

HavaPersonel.Com
Sizin niye olumsuz sonuçlandı Mülakatınız kurul karşısında konuşamadınız mı heyecandan ?
Genel olarak kötü geçmedi ama tabii ki karşımda işe alım konusunda profesyonel bir ekip var. Öyle uygun görmüşler :)

W

wycohr

HavaPersonel.Com
Baharda take off için sınava girmiştim ben mesela onu daha kolay buldum bence bu sınav zordu. Çok zor değildi tabii öncesinde girdiğim sınavdan daha zordu sadece. O sınavdan sonra online olarak gerçekleşti mülakat fakat yapay zeka tarafından kontrol ediliyorsunuz ben kalmıştım benim nezdimde iyi geçmişti ama olumlu sonuç için neler filtrelendi bilmiyorum.

orqok95

orqok95

HavaPersonel.Com
Genel olarak kötü geçmedi ama tabii ki karşımda işe alım konusunda profesyonel bir ekip var. Öyle uygun görmüşler :)
Yani tahminim aranılan kriterleri sağlıyorsanız ve içten bir şekilde kendinizi doğru ifade edebiliyorsanız Mülakat'ı geçiyorsunuz genelde kalanlar yani benim duyduğum kadarıyla Sağlık'ta n oluyormuş liste çok uzun çünkü

K

keremm

HavaPersonel.Com
Yani tahminim aranılan kriterleri sağlıyorsanız ve içten bir şekilde kendinizi doğru ifade edebiliyorsanız Mülakat'ı geçiyorsunuz genelde kalanlar yani benim duyduğum kadarıyla Sağlık'ta n oluyormuş liste çok uzun çünkü
Ama cv si iyi olanların sağlık sorunları göz ardı da edilebiliyor

H

humann

HavaPersonel.Com
Ama cv si iyi olanların sağlık sorunları göz ardı da edilebiliyor
ya ben varis ameliyatı oldum ama çalışmak için hiçbir engelim yok. Şu an herhangi bir sağlık sorunum da yok bu hastalıkla ilgili. THY'nin sağlık kriterleri arasında varis hastalığı da varmış. Kesin elerler mi yoksa doktorun yine de kendisi mi karar verir böyle bir duruma, bilginiz var mı?

K

keremm

HavaPersonel.Com
Onu bilemem ama, Amerika’da öğrenim gören birinin sağlık sorunlarına pek bakılmamış. Ben şahit olmadım ama duyum sadece, doğru olmayada bilir

R

rahmi1982

HavaPersonel.Com
Benim girdiğimde grammer passive voice,phrasal verb,anlamca en yakın kelime, listeninglerde ise yavaş konuşmalar halinde 25. sorudan 32. ye kadar devam etti.Bir iki paragraf sorusu vardı sıralama ve parçada ne anlatılmak isteniyor? soruları vardı.
Seviyesi b1 olan çok rahat yapar diye düşünüyorum. Şimdiden başarılar herkese.
Merhaba,
Arkadaşa katılıyorum sınav zorluk derecesi normal. Dinleme sorularında aksan farkı var gibi geldi bana sorudan soruya. Stres yapmayın. 35 derece sıcakta bir yandan çalışırken çözdüm soruları. Benim de seviyem A2 - B1 arası. Muhtemelen birçok arkadaş geçecek online sınavı. Sözlü mülakatta görüşmek (eğer ingilizce bilgim beni yanıltmıyorsa)) üzere herkese başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin, hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Konuyu okuyanlar;