THY İştirakleri Ocak Ayı Kâr Payı Ödemesi Hakkında

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
Sayın Ahmet Bolat'ın Ocak ayında iştirakler için ödenecek olan kâr payı açıklamasının tamamı;

Kıymetli arkadaşlar,

yüzde yüz iştirak şirketlerimiz de THY A.O.’ya benzer prim alacaklar ve Ocak 8’inde hesaplarına yatacak. Detaylar Pazartesi, Salı belli olunca ilan edeceğiz. Diğer iştirak şirketlerimiz de ortaklarımız var. Onların kendi yönetimleri var. Önerdiğimiz prim miktarını onlarla istişare ediyor ve gelecek hafta sonuna kadar netleştirmeye çalışıyoruz. Amacımız Ocak ayında maaşlarla beraber yatırmak.

Türk Hava Yollarındaki arkadaşlarımla paylaştığım bazı mesajları burada da yazmak istiyorum.

Geçtiğimiz 20 yıl zarfında filomuz, uçuş ağımız, bilançomuz ve hızlı büyüme performansımızla Ortaklığımızı sektörünün liderlerinden biri yapmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin En Değerli Markası ve En Büyük İhracatçısı olan Ortaklığımız, aynı zamanda sponsorluk yatırımlarıyla milyarlarca insana ulaşıyor, layık görüldüğü ödüllerle sektöre damga vuruyor ve performansıyla göz kamaştırıyor. Bu başarıdaki en büyük pay sahipleri olarak büyük bir gayret ve özveriyle çalışan değerli arkadaşlarıma bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Bizler aldığımız maaşlar, indirimli biletler gibi maddi, Türk Hava Yolları ailesi mensubu olmak gibi manevi sevinçlerden ziyade ülkemize, milletimize ve çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğine yaptığımız katkılardan dolayı gurur duyuyor ve daha fazlasını başarmak için çalışıyoruz. Bu coşkuyla, gelecek 10 yıl boyunca Türk Hava Yolları’nın ve iştirak şirketlerinin stratejik hedeflerini ve ülkemiz ekonomisine katkılarını “Butikten Zirveye 20 Yıl -Gelecek 10 Yıl” adlı kitabımıza da anlatmıştık.

Yüzlerce arkadaşımızın bilgi birikimiyle hazırlanan bu kitabımızı mükemmel hale getirme çabasındayız. Markamızın büyük atılımlar yaptığı, sektör ortalamasının üç katı hızla büyüdüğü son 20 yılda gözden kaçan olaylar, kararlar ve kilometre taşları olabilir. Bunları bulmada sizlerin araştırmaları ve anıları bizlere yardımcı olacaktır. Kitabın tanıtımı için oluşturduğumuz butikten zirveye
sitesinde sizlerin katkı yapabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Geçen 20 yıl zarfında kilometre taşı denecek çap ve önemdeki olayları detayları ile buraya aktarabilir, elinizdeki görsel malzemelerle bu katkınızı zenginleştirebilirsiniz.

Ortaya çıkacak kitapta emeği olan tüm arkadaşlarımızla hem eserin tanıtım töreninde bir araya gelecek hem de aralarından bir tanesini ilk Avustralya uçuşumuzda misafir edeceğiz. Kurum tarihimizin en dinamik dönemini satırlara döken bu esere sizlerinde katkı sağlayacağınıza inanıyorum. Ekteki videoyu da yardımcı olması amacıyla hazırladık.

2023 yılında elde ettiğimiz başarılar için hem Türk Hava Yolları ailesinin tüm üyelerine ve hem de bizimle uçan 84 milyon misafirlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, yeni başarıları hep beraber kutlayacağımız nice yıllar diliyorum.

Selam ve sevgilerimle,
 
T

THY & İŞTİRAK

Yazıklar olsun sene sonu yüklü paralar ile dönücez diyerek herkesi umutlandırdınız. 650 milyar TL kâr payından 75 bin kişiye personel başı sadece 2 maaş mı düşüyor? hesaplamaya göre 50 bin ve 80 bin₺ arası kâr payı dağıtılması. Beklenti üzerineydi. Herkes borça krediye girenler hep sizin umutlarınız ile plan yapanlar ile dolu BENCE THY EKİBİ VE İŞTİRAKLARI olarak, sene sonu hazin dolu eve dönüyoruz 👎
 
E

Emekçi

Keşke baştan çok bir beklentiye sokulmasaydi personel...yaz yoğunluğunda iş var yemek molası iptal dendiğinde herkes bunun için sabrediyordu
 

Konuyu okuyanlar;

Üst