THY Emlak Konut Projesi Ne Zaman Başlıyor?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi

THY Emlak Konut Projesi Ne zaman başlıyor?


Türk Hava Yolları (THY) ve Emlak Konut GYO'nun ortaklaşa yürüttüğü "Yenişehir Evleri Arnavutköy" projesi, İstanbul'un en önemli konut projelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Proje, 13 bin konutluk kapasitesiyle İstanbul'un konut ihtiyacını önemli ölçüde karşılayabilecek nitelikte.

Proje, İstanbul Havalimanı'na yakın konumuyla, hem ulaşım hem de istihdam açısından önemli bir potansiyele sahip. Ayrıca, projenin, gençlere ve ilk kez ev sahibi olacaklara yönelik uygun ödeme koşulları da dikkat çekici. Bu durum, projeye olan ilgiyi artırmış ve rekor başvurulara neden olmuştur.

20230905 040431 0000

THY Emlak Konut Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak ?


Projeye rekor başvuru gelmesinin ardından, kura çekiminin tarihi merak konusu oldu. Emlak Konut GYO, henüz kura çekimi tarihini açıklamadı. Ancak, THY Emlak Konut başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, Eylül ayının sonu veya Ekim ayının başında yapılması bekleniyor.

Kura Çekiminin Gecikmesinin Bazı Nedenleri


Kura çekiminin gecikmesinin birkaç nedeni olduğu söyleniyor. Bunlardan biri, projenin masraflarının artmasından sebep ödeme planında revize yapılması söz konusu olması. Bu durumun, kura çekiminin gecikmesine neden olduğu söyleniyor.

Bir başka söylenti ise, kura çekiminin önümüzdeki yerel seçimlerden kaynaklı olarak geciktirildiği yönünde. Yerel seçimler 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Bu tarihe kadar kura çekimi yapılmazsa, hak sahipleri 2024 yılından önce evlerine kavuşamayabilir.

Emlak Konut Arnavutköy kura sonuçları 2023 yılının sonlarına doğru kalacak gibi gözüküyor.

Projenin İnşaatı Devam Ediyor


Projenin inşaatına, kura çekiminin ardından başlanacak. Ancak, projenin grobetonları atıldı ve yapımına başlandı. Yapı firmalarına sistem üzerinden 13 bin konutluk proje pay edildi. Projeleri hazır olan blokların yapımı şu an devam ediyor.

Emlak Konut GYO'dan Açıklama


Emlak Konut GYO, kura çekimi tarihine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, şirketin resmi internet sitesinde yer alan duyuruda, kura çekiminin "en kısa sürede" yapılacağı belirtiliyor.

Sonuç olarak, THY Emlak Konut Projesi'nin kura çekiminin Eylül ayının sonu veya Ekim ayının başında yapılması bekleniyor. Ancak, kura çekiminin gecikmesinin birkaç nedeni olduğu söyleniyor. Emlak Konut GYO'nun resmi bir açıklama yapması bekleniyor.
 
Son düzenleme:
Ç

Çek şu kurayı çekkkk

Yapılsa da artık işimize gücümüze baksak tüm harcamalarımızı geciktiriyoruz.
 
S

Samettttttt

Ödeme de revize olması çok saçma . Zaten ilerleyen enflasyon göz önüne alınarak hesaplanmış görünüyordu rakamlar ….
 
B

Bitsin artık

Revize edilirse sıkıntı büyük çalışan bu sistemde nasıl alacağız diye düşünüyor birde bu mağduriyet olursa vay halimize
 
B

Berke

Ömrümüz ha çıktı çıkıyor yakında şimdi demelerle geçti. Umarım mağdur etmezler.
 
B

Bilirkişi

Kabul etmeyin revizeye itiraz edin. Zaten diğer konutlar gibi enflasyona göre gidilmeyecek diye söylendi , şuan gecikmenin sebebi biz değiliz bu bizim sorunumuz değil!!
 

Konuyu okuyanlar;

Üst