Sas'ın Star Alliance'tan Ayrılışı Ve Skyteam'e Katılma Süreci

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
  • Öne çıkan konu
Scandinavian Airlines (SAS), Ağustos ayının sonunda Star Alliance'tan ayrılacağını duyurdu. Bu karar, havayolunun yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olarak SkyTeam üyesi Air France-KLM'nin SAS'ta hisse almasının ardından geldi. Yapılan açıklamaya göre, SAS'ın bu geçişi 1 Eylül 2024'te başlayacak. SAS, 31 Ağustos'ta Star Alliance'tan resmi olarak ayrılacak ve ertesi gün itibarıyla SAS EuroBonus üyeleri, SkyTeam'in havayollarının çoğunda sunulan sadakat avantajlarından yararlanmaya başlayacak.

Home 20240410 005132 0000

SAS'ın SkyTeam'e ne zaman resmi olarak katılacağı henüz kesinleşmemiş olsa da, havayolu şirketi SkyTeam ve üye taşıyıcıları ile ileri görüşmelerde bulunarak ticari ilişkileri geliştirip büyütmeye odaklandığını belirtti. Havayolu, son altı ay boyunca Star Alliance, SkyTeam ve üye havayollarıyla yakın işbirliği içinde çalışarak müşterileri ve EuroBonus üyeleri için sorunsuz bir geçiş sağlamayı amaçladığını ekledi.

SAS, web sitesinde geçişle ilgili detaylı bilgi içeren bir sayfa yayınladı. Bu sayfada, EuroBonus üyelerinin 1 Eylül'den itibaren çoğu SkyTeam havayoluyla uçarken Temel puan kazanacakları, EuroBonus Silver üyelerinin ekstra bagaj hakkı ve öncelikli check-in gibi avantajlardan, Gold ve Diamond üyelerinin ise dinlenme salonu erişimi, hızlı geçiş ve öncelikli biniş gibi avantajlardan yararlanacakları belirtildi. Ayrıca, Star Alliance havayollarında 31 Ağustos'a kadar yapılan uçuşlar için eksik puan talepleri için 8 Eylül'e kadar süre verildi.

SAS'ın ticari baş sorumlusu Paul Verhagen, ittifak geçiş yolculuklarında ilerlemenin ve dünya çapında yeni destinasyonlar ile sadakat programı avantajlarını müşterilere sunmanın heyecanını dile getirdi. Verhagen, müşterilere ve EuroBonus üyelerine bu geçiş sırasında rehberlik etme odakları olduğunu belirtti.

Star Alliance ise, SAS'ın ayrılmasının ardından da İskandinavya'da üstün müşteri deneyimi ve küresel bağlantı geleneğini sürdüreceğini belirten bir açıklama yayınladı.

İttifak, 1997 yılındaki kuruluşundan bu yana Kuzey Avrupa'da önemli bir varlık sürdürdüğünü ve SAS çalışanlarına teşekkür ettiğini ifade etti. Ayrıca, 17 Star Alliance üyesi havayolunun İskandinavya'ya ve İskandinavya'dan doğrudan uçuşlar sunmaya devam edeceğini, bu sayede müşterilere geniş bir uluslararası destinasyon yelpazesi sunulacağını belirtti. Star Alliance, dünya çapında 23 merkezden İskandinavya'ya ayda 3.700'den fazla uçuş gerçekleştirerek, herhangi bir havayolu ittifakının sunabileceği en geniş bağlantı seçeneklerini sağlayacak.
 

Konuyu okuyanlar;

Üst