Pegasus Promosyon Anlaşması Ne Kadar? Pegasus Çalışanları Promosyon Anlaşması

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi

Türkiye’nin en prestijli havayolu firmalarından birisi olan Pegasus şirketinde çalışanlar promosyon ödemesi bekliyor. Havayolu firmaları arasında rekor promosyon ödemesi Türk Hava Yolları’nda gerçekleştirilirken Pegasus çalışanları promosyon ödemeleriyle ilgili henüz herhangi bir anlaşma haberi alınamadı.

IMG 20230915 WA0001

Pegasus çalışanları promosyon alacak mı?​


Pegasus havayolu firmasında çalışan personeller promosyon ödemesi alıp alamayacaklarını araştırıyor. Promosyon ödemelerine ilişkin kurum tarafından ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Türkiye’de bilindiği üzere Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) verilen yazılı dilekçe sonrasında devlet daireleri ve resmi kurumların geçmişte yapmış olduğu promosyon anlaşmalarının revize edilmesi istenmişti.

KDK’na verilen yetki sonrası kamu kurumları anlaşmaları yenilerken Pegasus havayolu firması için ise net bir bilgi verilmedi.

Pegasus promosyon ödemesi ne kadar?​


Şirketin en büyük rakibi yurt içi pazarında Türk Hava Yolları.

THY tarafından Ekim 2022’de yetkili isimden yapılan açıklamada şef personellere 40 bin TL ve normal personeller için ise 30 bin TL promosyon ikramiyesi açıklaması yapılmıştı.

Yetkili isim geçen yıl yaptığı açıklama da, "Başarımızı ailemizle birlikte kutlamaya devam ediyoruz. İştirak şirketlerimizde çalışan şef arkadaşlarımıza 40, diğer görevlerde katkı sağlayan arkadaşlarımıza ise 30 bin TL ikramiye veriyoruz. Ödemeleri ay sonunda hesaplarında olacak. Hayırlı olsun." İfadelerine yer vermişti.

Pegasus çalışanları da promosyon ödemelerini beklerken yeni yıl itibariyle yapılacak anlaşmaya göre de minimum ödemelerin 30 bin TL’den başlaması bekleniyor.
 

Konuyu okuyanlar;

Üst