Havalimanlarında Uçuştan Önce Kesinlikle Bunu Yapmamalısınız

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
Havalimanları ülkenin en korunaklı yerleridir. 7/24 güvenlik kamerası ile hem izlenir, hem de sesleriniz kayıt altına alınır.

20231004 220641 0000

Gereksiz espiri yapmayı seven bir grup her seferinde uçuştan önce başına türlü işler açarak hem uçuşunu kaçırmakta hem de takip altına alınmaktadır. Bu kişiler en olmadık yerde en olmadık zamanda o gereksiz espiriyi yaparlar;

"He he bomba var."

Herkesin bilmesi gerek havalimanlarında yolcu beyanı esas alınır. Yolcu ne derse aksi gözlemlenmedikçe otorite tarafından doğru kabul edilir ve yolcu beyanına göre işlem yapılır.

Havalimanına geldiğinizde bavulunuzu teslim ederken veya el çantanız hakkında size yolcu hizmetleri memuru tarafından "sıvı ve tehlikeli madde" sorgulaması yapılır. Bu sorgulama rutin bir sorgulamadır ve her yolcu hizmetleri memurunun yolcuya bunu sorması gerekir. Siz size sorulan bu soruya "He he bomba var." diyerek gülerseniz muhtemelen bir kaç dakika sonra polis, özel harekat gelecek sizi arayacak daha sonra karakola götürecek orada da arayacak, daha sonra savcı ifadenizi alacak ve hem uçuşu kaçırmış olacaksınız hem de size şüpheli ve gergin bir şekilde bakan görevlilere gereksiz espirinizi anlatmak için tonla çaba sarfedeceksiniz. Emin olun size komik olmadığını anlatacaklardır.

Eğer neşeli hayatınıza devam etmek istiyorsanız havalimanlarında lüzumsuz şakalar yapmaktan kaçının aksi halde ömrünüzün geri kalanında şaka yapmadan önce dakikalarca düşünmek zorunda kalırsınız. Havalimanları espiri veya şaka yapma yeri değildir, bavulunuzu gönderin uçuşunuzu gerçekleştirin ve havalimanı dışında espirili hayatınıza devam edin.
 

Konuyu okuyanlar;

Üst