AJet Genel Müdürü Kerem Sarp Kimdir ?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
1976 Amasya doğumlu olan Kerem Sarp, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Finans ve Muhasebe bölümünden 2000 yılında mezun olmuş ve sonrasında İstanbul Üniversitesinde İşletme Yönetimi yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

ResIm

Sarp, 2001-2005 yılları arasında sırasıyla Bilginler A.Ş. ve TNT Kargo’da Finans ve Muhasebe uzmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2005 yılında Türk Hava Yolları kariyerine Satış ve Pazarlama Müdürlüğü’nde uzman olarak başlamış, 2009 yılında Venedik Müdürlüğüne atanmış ve Haziran 2014’te Güney Avrupa Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Temmuz 2015’te Satış Başkanı (II. Bölge) olarak görevine devam etmiş olan Sarp, Ocak 2022 itibariyle de Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. Sarp, aynı zamanda THY Opet Havacılık Yakıtları A.Ş şirketinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütmektedir.

Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp, AnadoluJet, İkram ve Uçak İçi Ürünler ve Yer İşletme Başkanlığı’nın çalışmalarından sorumludur. AJet firmasının kurulması ile AnadoluJet yeni ismi ile AJet firmasının Genel Müdürü olarak görev almaktadır.

Sarp, evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kerem Sarp'ın göreve gelmesinin akabinde Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat kendisini şu sözler ile tebrik etmiştir;

IMG 20231021 220326
 

Konuyu okuyanlar;

Üst