Ahmet Bolat THY Afetzede Alımları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 27 Eylül 2023 tarihinde Linkedin hesabından yaptığı paylaşımda, 2023 yılı başında yaşanan afetten etkilenen illere yönelik istihdam atağının devam ettiğini duyurdu. Bolat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Adsz tasarm 20230927 154050 0000

**“Milli Bayrak Taşıyıcı olarak sene başında yaşanan afetten etkilenen illere yönelik desteğimizi sürdürüyoruz. Mayıs ayında başlattığımız istihdam atağı ile bölgedeki gençlerimize havacılık sektörünün kapılarını açarak, yüzlercesini Türk Hava Yolları ailesine dahil ettik ve ediyoruz.
Halen eğitimi süren arkadaşlarla birlikte toplam 240 gencimiz Türk Hava Yolları çatısı altında kabinde çalışmaya başlıyorlar. Bugün kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldiğimiz ve Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Hatay, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimizden ailemize katılan bir grup arkadaşımızla yaptığımız sohbette, Milli Bayrak Taşıyıcı olmanın sorumluluklarından küresel havacılığın zirvesine giden bir marka olmanın ayrıcalıklarını ele aldık.
Pazartesi günü de İngilizcelerini geliştirecek olan 40'a yakın arkadaşımızın ilk derslerine dinleyici olarak katılacağım. Hatırlarsanız, iştirak şirketlerimizle beraber 1000 depremzede vatandaşımızı istihdam etme sözü vermiştik. Bu sözü bu sene büyük ölçüde yerine getirmenin verdiği gönül rahatlığıyla kahvaltımızı ettik ve hatıra pastası kestik.
Kendilerine bir kez daha Türk Hava Yolları ailesine "Hoşgeldiniz" derken, markamıza katacakları güç ve dinamizm için teşekkürlerimi iletiyorum.”**
Paylaşımda yer alan bilgilere göre, Türk Hava Yolları, 2023 yılı başında yaşanan afetten etkilenen illerden 1000 depremzede vatandaşı istihdam etme sözü vermişti. Şirket, bu sözü büyük ölçüde yerine getirmiş durumda.

Ahmet Bolat, paylaşımında ayrıca, bu yıl işe alınan 240 gencin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Hatay, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinden olduğunu belirtti.

Türk Hava Yolları, 2023 yılı içerisinde toplam 10 bin yeni personel alımı yapacağını duyurmuştu. Şirket, bu alımların önemli bir kısmını, 2023 yılı başında yaşanan afetten etkilenen illerden gerçekleştiriyor.
 

Konuyu okuyanlar;

Üst